Ładowanie...
ul. Borelowskiego 12, 37-700 Przemyśl +48 16 670 72 70 sp14@um.przemysl.pl

Indiańskie podchody sensoryczne

A. Skrabalak

 

Z okazji Dnia Dziecka nauczycielki w składzie:

B.Guzik, A.Kuźniar-Kosicka, A.Morawska, A.Skrabalak przygotowały dla swoich podopiecznych: indiańske podchody sensoryczne. Było to ostatnie zadanie do wykonania w projekcie Gramy zmysłami.

Uczniowie świetlicy i zajęć terapeutycznych po wylosowaniu swoich indiańskich imion i podzieleniu  na  dwie grupy: Niebiescy i Czerwoni, uczestniczyli w grach i zabawach terenowych wokół obejścia szkoły. Podchody były doskonałą okazją do rozwijania wrażliwości sensorycznej, koordynacji wzrokowo ruchowej, spostrzegawczości oraz integracji uczniów z różnych klas.

Zajęcia te połączono również z obserwacją, zbiorem materiałów przyrodniczych, gromadzeniem wiadomości i umiejętności, rozwiązywaniem zagadek, zadaniami manualnymi  i ruchowymi. Dzieci do każdego działania podchodziły z ogromnym zapałem i entuzjazmem. Atmosfera podczas podchodów, wspólnej zabawy na zakończenie w pięknej indiańskiej scenografii  była bardzo radosna. Głośne okrzyki, rozpoznawanie tropów zwierząt, strzelanie z łuku, nauka kilku  indiańskich słów, wykonanie totemu, taniec wokół ogniska, degustacja indiańskich przysmaków sprawiły wielką frajdę Indianinom, tym małym i dużym.