Jesienny spacer sensoryczny

2022-10-11
Jesienny spacer sensoryczny image B. Guzik

 

 

Jak co roku zawitała do nas jesień, a z nią bogactwo kolorów faktur i dźwięków. Jesień to idealna pora roku na spacery, dzięki którym możemy „dotykać” świata. W ramach uczestnictwa w Ogólnopolskim projekcie „Gramy zmysąmi” 7 października przed budynkiem naszej szkoły, zrealizowaliśmy pierwsze zadanie w/w projektu – „sensoryczny spacer”, który był okazją do wzajemnej integracji oraz pretekstem do rozwijania wrażliwości sensorycznej uczniów naszej szkoły. Szukanie jesiennych worków ukrytych w zakamarkach drzew i krzewów dostarczyło wielu doznań związanych z bogactwem otaczających nas faktur, zapachów, kolorów i smaków. Zabawa z zasłoniętymi oczami, polegająca na
odgadywaniu ukrytych przedmiotów w jesiennych workach była świetną okazją angażującą nie tylko zmysł dotyku, ale również węchu, który w niektórych przypadkach okazał się bardzo pomocny. Ścieżka sensoryczna, wyścieloną
wszystkimi skarbami jesieni oraz tor przeszkód stworzony z dynii, pieńków drzew i innych darów jesieni udoskonalił naszą sprawność motoryczną, koordynację wzrokowo – ruchową, planowanie ruchu oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń. Odgłosy szeleszczących liści, powiew wiatru, dźwięk łamanych patyków pod ciężarem stóp oraz pękającej jarzębiny stały się muzyką dla naszych uszu.

Zajęcia zakończyliśmy degustacją pysznych jabłek, gruszek, winogron, śliwek i orzechów. Po tak miłych i kreatywnych zajęciach z niecierpliwością

czekamy na kolejne…

Wróć do listy

Galeria

Jesienny spacer sensoryczny mainImage

spacer

2022-10-11

Najnowsze

II miejsce w V Konkursie Recytatorskim dla Młodzieży HORYZONT SŁOWA. WISŁAWA SZYMBORSKA image
II miejsce w V Konkursie Recytatorskim dla Młodzieży HORYZONT SŁOWA. WISŁAWA SZYMBORSKA

Czytaj »

26 maja - święto naszych Kochanych Mam! image
26 maja - święto naszych Kochanych Mam!

Czytaj »