Ładowanie...
ul. Borelowskiego 12, 37-700 Przemyśl +48 16 670 72 70 sp14@um.przemysl.pl

SUKCES UCZNIÓW SP 14 „Projekty PROW w obiektywie”.

Alicja Skrabalak

SUKCES UCZNIÓW SP 14

W ramach zajęć terapeutycznych (logopedycznych oraz korekcyjno-kompensacyjnych) prowadzonych w  naszej szkole postanowiłyśmy zachęcić naszych podopiecznych  do aktywnego udziału w ogłoszonym, przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, w konkursie fotograficznym pod nazwą „Projekty PROW w obiektywie”. Celem konkursu było stworzenie fotoalbumu, ukazującego realizację projektów unijnych na naszym terenie.  Chętni uczniowie z dużym entuzjazmem, wraz z rodzicami lub opiekunami, wykonali zdjęcia wskazanych miejsc, które swym urokiem i piękną aurą jesienną przyczyniły się do powstania dwóch pięknych prac konkursowych:  „ Jesienne wędrówki szlakiem projektów unijnych” oraz „ Raz, dwa, trzy z Unią Europejską na Ty” Podczas tworzenia  albumu uczniowie,  opisywali sfotografowane miejsca i wykonywali  elementy do szaty graficznej. Wykazali się oni wielką kreatywnością, dokładnością oraz innowacyjnością. W czasie wykonywanych działań doskonalili umiejętności grafomotoryczne, językowe, wzrokowe.  Wykonując zdjęcia i odwiedzając ciekawe miejsca uwrażliwiali się na piękno otaczającej przyrody i zabytków, poznali historię regionu, oraz doświadczyli korzyści emocjonalno- społecznych płynących ze zrealizowanych projektów unijnych.

W wyniku podjętych działań udało nam się zająć III miejsce w tymże właśnie konkursie i zdobyć cenne nagrody dla szkoły. Ze względu na trwający czas epidemii przedstawiciele szkoły w okrojonym składzie, w dniu 29.12.2021r, mogli uczestniczyć
w uroczystym podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wzięli udział w tym trudnym zadaniu, a także Rodzicom i opiekunom towarzyszącym dzieciom w jego realizacji. Gratulujemy sukcesu!

Krzysztof Czaja kl 7b, Karol Radochoński 6b, Kmak Patrycja 5b, Mendychowska Aleksandra 5c, Julian Gudin 4b, Martyna Miśkiewicz 2b, Tymoteusz Fedków 2c.

Wędrując wspólnie z uczniami szlakiem jesiennych  unijnych projektów, doświadczyłyśmy wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Była to dla nas  również fascynująca, pod wieloma względami, przygoda i lekcja życia!

                                               Alicja Skrabalak,  Bernadetta Guzik