Sala terapeutyczna miejscem nauki, zabawy i relaksu

2021-12-12
Sala terapeutyczna miejscem nauki, zabawy i relaksu image Danuta Żelazko

,,Sala terapeutyczna miejscem nauki, zabawy i relaksu"

 

W  nowym budynku hali sportowej naszej szkoły otwarto nowoczesną salę terapeutyczną,  dostosowując ją  do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.  W sali prowadzone są indywidualne zajęcia rewalidacyjne oraz zajęcia grupowe rozwijające umiejętności społeczno-emocjonalne.

Została ona wyposażona w laptop, ekran, programy multimedialne wspierające wszechstronny rozwój dzieci oraz w szereg pomocy niezbędnych do zajęć  terapeutycznych.

            W sali znajduje się wiele profesjonalnych urządzeń do stymulacji różnych zmysłów. Wśród najważniejszych można wymienić kącik lustrzany ze światłowodami, który cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów.  Pozwala on skupić uwagę dziecka na samym sobie (swojej mimice, gestykulacji, ruchach), co wpływa na kształcenie u niego świadomości siebie, swego ciała oraz orientacji w przestrzeni. Światłowody, zmieniające kolory służą do stymulacji wzroku, koncentracji uwagi oraz relaksacji. W sali znajduję się także urządzenie do aromaterapii, które poprzez zapachowe olejki roślinne wpływa na poprawę fizycznego  i psychicznego samopoczucia. Wśród innych pomocy terapeutycznych  są również: równoważnia z labiryntem, piłki sensoryczne, dyski fakturowe do stymulacji, drzewko emocji, tablica z liczydłem i zegarem, pomoce plastyczne, gry edukacyjne, kreatywne klocki.

Sala jest jasna, przestronna, wyposażona w nowe meble, które poprawiają komfort pracy i nauki.

Na ścianie widnieje motto „Jesteś wspaniały -Tak Ty - Nie rozglądaj się”, mające na celu podniesienie samooceny dziecka i wdrożenie go w dobry nastrój. Drugą  ścianę zdobi krajobraz morza, zieleni,  który wprowadza każdego uczestnika w atmosferę spokoju i relaksu.

Sala została wyposażona dzięki wsparciu finansowemu  ze środków rezerwy subwencji oświatowej.

Inwestycja przyniesie wymierne korzyści – naszym uczniom będziemy mogli zapewnić niezbędną pomoc. 

                                                     Małgorzata Srogi, Anna Ziemska, Danuta Żelazko.

Wróć do listy

Galeria

Sala terapeutyczna miejscem nauki, zabawy i relaksu mainImage

sala

2021-12-12

Najnowsze

II miejsce w V Konkursie Recytatorskim dla Młodzieży HORYZONT SŁOWA. WISŁAWA SZYMBORSKA image
II miejsce w V Konkursie Recytatorskim dla Młodzieży HORYZONT SŁOWA. WISŁAWA SZYMBORSKA

Czytaj »

26 maja - święto naszych Kochanych Mam! image
26 maja - święto naszych Kochanych Mam!

Czytaj »