Światowy Dzień Ziemi

2021-04-20
Światowy Dzień Ziemi image Izabela Katyńska, Beata Kurzepa

 

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”

                                                                                                                                                              Florian Plit

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie. Celem obchodów, które organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, jest budowanie świadomości jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych.
Korzenie Światowego Dnia Ziemi wywodzą się z obserwacji przesilenia letniego. Tym samym Dzień Ziemi obchodzony jest często w dniu równonocy wiosennej - 20 / 21 marca. Bardziej rozpowszechnioną, w wielu krajach, w tym i Polsce, datą jest jednak 22 kwietnia. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 r.

Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypada na czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego. W związku z tym Samorząd Uczniowski zaprasza do zapoznania się z informacjami zawartymi w poniższym linku

https://view.genial.ly/606c177def944e0d1ffe92a5/interactive-content-dzienziemi

Wróć do listy

Najnowsze

II miejsce w V Konkursie Recytatorskim dla Młodzieży HORYZONT SŁOWA. WISŁAWA SZYMBORSKA image
II miejsce w V Konkursie Recytatorskim dla Młodzieży HORYZONT SŁOWA. WISŁAWA SZYMBORSKA

Czytaj »

26 maja - święto naszych Kochanych Mam! image
26 maja - święto naszych Kochanych Mam!

Czytaj »