HOLA ESPAŇA

2021-04-14
HOLA ESPAŇA image Alicja Skrabalak, Bernadetta Guzik

W ramach zajęć terapeutycznych z cyklu „Nasze podróże małe i duże”, chociaż za oknem pada deszcz jest pochmurno i zimno, my wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę do gorącej i temperamentnej Hiszpanii. Zajęcia miały na celu przekazanie dzieciom informacji o tym kraju w związku z przygotowaniem się naszych podopiecznych do wojewódzkiego konkursu logopedycznego „Trzeszczące wierszyki w Hiszpanii”.
Obejrzana prezentacja, krótkie filmiki przybliżyły uczniom krajobraz Półwyspu Iberyjskiego, życie ludzi ich zwyczaje, tradycje i obrzędy. Poznały sławnych ludzi, znane na całym świecie zabytki i fiesty: Święto Ognia (Las Fallas de Valencia) Bitwa na pomidory (La Tomatina w Buňol) Ucieczka przed bykami wąskimi uliczkami (Sanfermines w Pampelunie).
Podczas zajęć wychowankowie nauczyli się kilku hiszpańskich zwrotów grzecznościowych i pozdrowień, próbowali tańczyć flamenco, śpiewali piosenki dla dzieci akompaniując sobie instrumentami perkusyjnymi. Atmosfera podczas zajęć była radosna, dopełnieniem całości była odpowiednia scenografia, stroje oraz degustacja hiszpańskich smakołyków.
Został również przeprowadzony quiz sprawdzający wiedzę o Hiszpanii. Miło nam Was poinformować, że uczniowie zaimponowali nam bardzo, bo wykazali się dużą wiedzą i dobrą pamięcią, otrzymali za to słodkie upominki. Niesamowite wrażenia z tej podróży pozostaną z nami na długo.
Muchas gracias! Hasta la vista!

 

Wróć do listy

Galeria

HOLA ESPAŇA mainImage

HOLA ESPANA

2021-04-14

Najnowsze

II miejsce w V Konkursie Recytatorskim dla Młodzieży HORYZONT SŁOWA. WISŁAWA SZYMBORSKA image
II miejsce w V Konkursie Recytatorskim dla Młodzieży HORYZONT SŁOWA. WISŁAWA SZYMBORSKA

Czytaj »

26 maja - święto naszych Kochanych Mam! image
26 maja - święto naszych Kochanych Mam!

Czytaj »