SPOTKANIE Z RODZICAMI KLAS VI – VIII w ramach Projektu Profilaktyczno – Edukacyjnego „ CHROŃMY MŁODOŚĆ W SIECI”

2019-11-20
SPOTKANIE Z RODZICAMI KLAS VI – VIII w ramach Projektu Profilaktyczno – Edukacyjnego „ CHROŃMY MŁODOŚĆ W SIECI” image Anna Ziemska


W dniu 19 Listopada 2019 roku, w NASZEJ SZKOLE odbyło się
SPOTKANIE Z RODZICAMI KLAS VI – VIII
w ramach Projektu Profilaktyczno – Edukacyjnego
„ CHROŃMY MŁODOŚĆ W SIECI” .

Podstawowym założeniem projektu, jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczestników programu w przedmiocie bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Szczegóły dotyczące projektu zostały opisane w poprzednim artykule.
Spotkanie poprowadzone było przez liderów młodzieżowych - UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY: Malwinę Amarowicz, Oliwię Głowacz i Nikodema Wołoszyn.
Opiekę nad spotkaniem, sprawowały koordynatorki projektu ze strony szkoły: Anna Ziemska – psycholog i Danuta Żelazko – pedagog.
Młodzież fantastycznie wywiązała się ze swojego zadania, zapoznając rodziców z wiadomościami na temat mechanizmu uzależnienia, czynników wpływających na podatność na uzależnienie oraz sposobów chronienia przed uzależnieniem od środków psychoaktywnych.
Następnie przedstawicielka MOZU – p. Mróz, uzupełniła spotkanie, zapoznając rodziców z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci.
Po zakończeniu spotkania, młodzież rozdała wszystkim rodzicom ulotki,  informujące o czynnikach chroniących od uzależnienia oraz zawierające link do  strony podającej szczegółowe informacje dotyczące zjawiska uzależnienia dzieci i młodzieży od środków psychoaktywnych.

Anna Ziemska-psycholog szkolny

Wróć do listy

Najnowsze

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 image
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czytaj »

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 image
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Czytaj »