Finał Krajowy Mistrzostw Polski w Koszykówce Chłopców

2019-06-10
Finał Krajowy Mistrzostw Polski w Koszykówce Chłopców image Anna Banaszczak

 

Młodzi koszykarze z klasy mistrzostwa sportowego - Mistrzowie Podkarpacia w Koszykówce Chłopców do lat 13-tu, reprezentowali naszą szkołę w Finale Krajowym. Finał odbył się w Białymstoku w dniach 31.05. - 02.06.2019. O medale walczyło 15 reprezentacji wojewódzkich oraz w zastępstwie zespołu z województwa świętokrzyskiego drugi zespół z Podlasia. Nasi chłopcy mimo, że młodsi o rok, a nawet dwa lata od swoich przeciwników, pokazali się z bardzo dobrej strony i w każdym meczu walczyli jak równy z równym. W grupie rozegrali trzy mecze z reprezentacją województwa opolskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Niestety mimo zaciętej walki wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem przeciwników. Kolejny, niezwykle zacięty mecz, rozegraliśmy z drużyną z województwa dolnośląskiego. Niestety w tym meczu zabrakło naszego kapitana i podstawowego rozgrywającego Bruna Chalickiego, który w poprzednim spotkaniu uległ kontuzji stawu skokowego. Ostatecznie ulegliśmy tylko pięcioma punktami.W ostatnim meczu walczyliśmy z drugim zespołem z Podlasia, w którym występowali nasi rówieśnicy. To spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem naszej reprezentacji i ostatecznie zajęliśmy 15 miejsce w Polsce. Zważywszy na to, że ponad 100 szkół nie dostało się do finału krajowego i na to, że walczyliśmy ze starszymi od siebie, 15 miejsce w Polsce to ogromny sukces naszej drużyny i trenerki Anny Banaszczak. Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu został wybrany Constantino Mak, który mimo, że był jednym z najmłodszych zawodników w całym turnieju, to we wszystkich meczach zagrał na bardzo wysokim i równym poziomie.  Brawo chłopcy! Cała szkoła jest z was dumna!

 

Wyniki meczy naszego zespołu:

Podkarpacie - woj. opolskie               34:53 (15:22, 4:8, 5:10, 10:13)

Podkarpacie - woj. lubelskie               24:49 (3:17, 8:9, 9:10, 4:13)

Podkarpacie - woj. mazowieckie        26:51 (7:18, 6:11, 4:12, 9:10)

Podkarpacie - woj. dolnośląskie         35:40 (9:12, 10:7, 6:12, 10:9)

Podkarpacie - woj. Podlaskie II          55:20 ( 12:9, 0:10, 13:7, 15:4)

                       

Skład reprezentacji w Finale Krajowym:

Bruno Chalicki - kapitan drużyny, Mateusz Barszczak, Dawid Dzik, Szymon Frańczak, Wiktor Ignatowski, Dominik Jabłoński, Maciej Jurczyszyn, Adrian Kijanka, Kacper Klisko, Constantino Mak, Illia Nesterenko, Dawid Walciszewski i trenerka Anna Banaszczak

 

Wszystkie zdjęcia
dostępne są w galerii poniżej

galeria2

Wróć do listy

Galeria

Finał Krajowy Mistrzostw Polski w Koszykówce Chłopców mainImage

Finał Krajowy Mistrzostw Polski w Koszykówce Chłopców

2019-06-10

Najnowsze

ZAPISY DO I KLASY NA ROK SZKOLNY 2024/2025 image
ZAPISY DO I KLASY NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Czytaj »

Adres nowej strony szkoły image
Adres nowej strony szkoły

Czytaj »