XII KWIETNIOWE SPOTKANIA Z JULIUSZEM SŁOWACKIM – SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

2019-04-04
XII  KWIETNIOWE SPOTKANIA Z JULIUSZEM SŁOWACKIM – SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW image Sabina Bednarczyk

3 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu odbyły się XII KWIETNIOWE SPOTKANIA Z JULIUSZEM SŁOWACKIM.

Uczniowie z całego województwa podkarpackiego rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadpodstawowe) i sześciu tematycznych (konkurs wiedzy, recytatorski, poezji śpiewanej, plastyczny, na prezentacją i teatralny).

Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja SP14 złożona z uczniów klas 7d, 8b i 8c może się pochwalić sukcesami w różnych kategoriach.

W Konkursie na przedstawienie teatralne "Słowacki na scenie" I nagrodę otrzymały nasze cztery uczennice- Malwina Amarowicz, Aleksandra Konieczny, Gabriela Grzeszczak i Karolina Tarnawska- które wystąpiły w przedstawieniu ,,Malinowy konkurs” prezentującym fragment z ,,Balladyny”.

W Konkursie recytatorskim I miejsce zajęła Zuzanna Szeląg, a II- Karolina Tarnawska.  Recytatorki pięknie zaprezentowały najsłynniejsze utwory Juliusza Słowackiego, m.in. ,,Testament mój” i ,,Hymn (Smutno mi, Boże!)”.

W Konkursie wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego  II miejsce zajęła Wiktoria Gudzelak. Uczennica wykazała się ogromną wiedzą na temat m.in. ,,Kordiana” i ,,Balladyny”.

W Konkursie na prezentację multimedialną zwyciężył Michał Radochoński, który przygotował świetną pracę o życiu i twórczości poety.

W Konkursie plastycznym jury zachwyciły piękne komiksy na podstawie ,,Balladyny”  wykonane przez Gabrielę Szymańską i  Zofię Frydel. Gabrysia zajęła I, a Zosia –III miejsce.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy i talentu naszych uczniów.  Zapraszamy do obejrzenia filmu, prezentacji i zdjęć z konkursu.

Gratulacje!

 

Prezentacja Michała Radochońskiego

Wróć do listy

Galeria

XII  KWIETNIOWE SPOTKANIA Z JULIUSZEM SŁOWACKIM – SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW mainImage

XII KWIETNIOWE SPOTKANIA Z JULIUSZEM SŁOWACKIM – SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

2019-04-04

Najnowsze

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2022/2023 image
Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2022/2023

Czytaj »

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 image
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Czytaj »