Ładowanie...
ul. Borelowskiego 12, 37-700 Przemyśl +48 16 670 72 70 sp14@um.przemysl.pl

"Kochany Panie Mikołaju, my tak czekamy każdej zimy..." - spotkanie z Mikołajem w naszej szkole

Katarzyna Terlecka-Kurcz

Dzisiaj w naszej szkole panowało entuzjastyczne ożywienie. Już od samego rana wszyscy z niecierpliwością oczekiwali najważniejszego w tym dniu gościa - Świętego Mikołaja. Jedni przystrajali świątecznie klasy, ubierali choinki, a inni dzielili się prezentami z okazji mikołajek.

Prawdziwe świętowanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie z wyjątkowym gościem spotkali się zarówno nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3, jak i "starszaki" z klas 4-8. Grupa młodzieży wraz z panią Haliną Dębicką przygotowała dla starszych uczniów wyjątkowe przedstawienie zatytułowane: "I-szy Zjazd Mikołajów w SP 14". Natomiast pani dyrektor Małgorzata Kozaczenko przygotowała widowisko dla naszych najmłodszych dzieci. Uczniowie, prezentując swoje talenty, starali się ze wszystkich sił przekonać Mikołaja, że byli bardzo grzeczni i z całą pewnością zasłużyli w tym roku na prezenty.

Następnie Święty Mikołaj, w asyście pani dyrektor Małgorzaty Kozaczenko oraz orszaku elfów, aniołków, diabełków, reniferów i śnieżynek, przemaszerował przez całą szkołę, wręczając słodkie upominki wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym.

Wizyta Mikołaja sprawiła nam wszystkim tak ogromną radość, że aż chciałoby się zaśpiewać za Majką Jeżowską: "Zawsze bądź wśród nas Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!"

Wszystkie zdjęcia ze spotkania z Mikołajem
dostępne są w galerii poniżej.

galeria2

Autorem zdjęć jest pani Agnieszka Głużycka-Choma