Spotkanie z Agnieszką Martinką, autorką książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”.

2018-11-22
Spotkanie z Agnieszką Martinką, autorką książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”. image Anna Załęska

 

21 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. G.  Pawlikowskiego w Przemyślu uczniowie klasy 3 a gimnazjalnej wzięli udział w spotkaniu  z Agnieszką Martinką, autorką książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”. Autorka niezwykle barwnie opowiadała o swojej wyprawie. Dla uczniów naszej szkoły była to barwna lekcja historii, geografii, kultury i tradycji  polskiej oraz patriotyzmu.   Martinka wyruszyła  z Polski w towarzystwie dwojga nieznajomych  sobie ludzi rowerem na Ural, dokąd  w 1946 roku zesłany został jej Ojciec, wówczas 16-letni chłopak. Starała się odnaleźć miejsce, w które został zesłany – trudne zadanie zwłaszcza, że tego strasznego miejsca nie ma na żadnej mapie. Spotkanie uświetnione zostało licznymi fotografiami z podróży, oraz ciekawymi historiami ludzi spotkanych na trasie przejazdu. Uczniowie tym razem pokonali nieśmiałość i zadawali wiele pytań.

Wróć do listy

Galeria

Spotkanie z Agnieszką Martinką, autorką książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”. mainImage

Spotkanie z Agnieszką Martinką, autorką książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”.

2018-11-22

Najnowsze

ZAPISY DO I KLASY NA ROK SZKOLNY 2024/2025 image
ZAPISY DO I KLASY NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Czytaj »

Adres nowej strony szkoły image
Adres nowej strony szkoły

Czytaj »