Ładowanie...
ul. Borelowskiego 12, 37-700 Przemyśl +48 16 670 72 70 sp14@um.przemysl.pl

Świetlica szkolna podczas akcji „ Sprzątanie Świata”

Alicja Skrabalak

W dniu 21 września 2018 roku uczniowie klasy 2c  ze SP nr 14 w ramach zajęć świetlicowych uczestniczyli po raz kolejny w akcji „ Sprzątanie Świata” pod hasłem „Akcja- Segregacja! 2 X więcej, 2 X czyściej”.

         Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów oraz zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska  naturalnego. To również propozycja do zmiany swoich nawyków w codziennym życiu, uświadomienie idei segregacji śmieci  oraz recyklingu.

Akcję rozpoczęto od pogadanki  tematycznej dotyczącej ochrony środowiska oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci wokół szkoły, na placu zabaw czy boisku szkolnym. Uczniowie wyposażeni w wiedzę, worki, rękawiczki  jednorazowe przystąpili do pracy z wielką radością i zapałem. Następnie poprawnie dokonali segregacji i umieszczenia śmieci w odpowiednich pojemnikach. Dzieci wykonały  również gazetkę okolicznościową dotyczącą ochrony Ziemi. Aktywne uczestnictwo w tej akcji  przyczyniło się do podniesienia  wiedzy i świadomości  ekologicznej, wzbudziło impuls do działań w tym kierunku, oraz spowodowało chęć do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska. Wszyscy entuzjastycznie  wyrazili ochotę na udział w tej akcji w przyszłym roku  i abyśmy zawsze mogli śpiewać piosenkę  M. Jeżowskiej „My chcemy grać w zielone, i chcemy by za domem rosło drzewo,  i żeby ptak śpiewał !”