Ładowanie...
ul. Borelowskiego 12, 37-700 Przemyśl +48 16 670 72 70 sp14@um.przemysl.pl

Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole

Katarzyna Terlecka-Kurcz

Miło nam poinformować, że w tym roku nasza szkoła aktywnie wzięła udział w  Europejskim Tygodniu Kodowania (Europe Code week). Code Week, który w tym roku odbywa się w dniach 6-21 października, to akcja zapoczątkowana w 2013 roku przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej, współpracujących z Komisją Europejską. Jej głównym celem jest przybliżenie idei programowania. Wolontariusze we wszystkich krajach Unii Europejskiej organizują bezpłatne wydarzenia, podczas których każdy może rozpocząć przygodę z programowaniem, poćwiczyć logiczne myślenie, czy zapoznać się z nowoczesnymi technologiami. 

W naszej szkole takie wydarzenia koordynowały panie: Agnieszka Wojnarowicz, Małgorzata Tabinowska-Osada i Katarzyna Terlecka-Kurcz.

W ramach Tygodnia Kodowania uczniowie klasy 5b wraz z panią Małgorzatą Tabinowską-Osadą oraz uczniowie klas 2c, 4a, 5c i 6c wraz z panią Agnieszką Wojnarowicz poznawali tajniki aplikacji Quiver3d , która przeniosła ich na krótką chwilę w trójwymiarowy świat.

Uczniowie klas 2a, 2b, 2c, 4b, 5a, 5b, 6a, 6c, 8b, 8c wraz z panią Katarzyną Terlecką-Kurcz zgłębiali tajniki programowania blokowego w Scratchu, tworząc projekty: "Podwodna przygoda", "Owocowa gra" i "Złap mnie, jeśli potrafisz" oraz zapoznali się z językiem JavaScript, programując swoją pierwszą grę "Food Frenzy Game" na platformie www.codeavengers.com.

Udział w zajęciach był dla uczniów świetną zabawą. Główne założenie projektu zostało w pełni ogiągnięte. Uczniowie przekonali się, że programowanie, zarówno na komputerach, jak i bez ich użycia, może być ciekawe i przydatne, a nowoczesne technologie umożliwiają nie tylko bezproduktywną rozrywkę, ale przede wszystkim przyjemną naukę poprzez zabawę.

Wszystkie zdjęcia z akcji dostępne są w galerii poniżej.

galeria2