11 października 2018 r. klasy IV a i V e wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę, aby zwiedzić przemyskie zabytki.
Oprowadzał nas Szwejk, który barwnie i ciekawie opowiadał o naszym mieście, w szczególności o historii przemyskiego Rynku i budowli znajdujących się w jego okolicach.. A jest to jeden z nielicznych w Polsce rynków pochyłych. Znajduje się tam Ławeczka Józefa Szwejka – pomnik upamiętniający postać z powieści Jaroslava Haška. Każdy złapał go za nos, gdyż to podobno przynosi szczęście.
Uczniowie mieli również możliwość przejść podziemną trasą. Odkryte piwnice są częścią pierwotnej zabudowy miasta z czasów średniowiecza (XV wiek). Wędrowaliśmy piwnicami, w których przechowywano m.in. zapasy węgierskiego wina, miodu, soli, płodów rolnych, mięso, a w najgłębszych pomieszczeniach zapasy lodu. Oprowadzający nas przewodnik przedstawił różne ciekawostki dotyczące naszego miasta, np. skąd wzięła się nazwa Plac na Bramie.
Po wyjściu z podziemi kontynuowaliśmy spacer ulicą Franciszkańską na Plac Niepodległości z charakterystyczną wieżą zegarową, w której mieści się również Muzeum Dzwonów i Fajek oraz pomnik Jana Pawła II.
Wycieczkę zakończyła pamiątkowa fotografia ze Szwejkiem.
Wszystkie zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii poniżej.