Ładowanie...
ul. Borelowskiego 12, 37-700 Przemyśl +48 16 670 72 70 sp14@um.przemysl.pl

Noc Bibliotek – w SP 14 grasowało Licho.

W piątkowy wieczór, 8 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu od godz. 18.00 do 23.00 odbyło się IV wydanie ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Noc Bibliotek. Hasłem tegorocznej akcji była "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku - na 100 lat niepodległości Polski.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury. W szkole w ten wieczór na młodzież klas gimnazjalnych czekały gry i zabawy literackie. Oprócz niecodziennych spotkań z literaturą, gry pt. Flirt z Niepodległą, była Terenowa Gra Szkolna pt. „Z przeszłości w przyszłość”, która rozpaliła wyobraźnię i emocje uczestników. Były śledztwa, zagadki, zadania sprawnościowe i artystyczne. Grę wygrała drużyna błękitnych w osobach Magdaleny Opałki, Klaudii Do i Gabrieli Pająk. Przyznano też nagrody za 2 miejsce drużynie białych, miejsce 3 dla drużyny zielonych i 4 dla drużyny czerwonych.

Na zakończenie wszyscy obejrzeli polski film pt. „Tarapaty” udostępniony przez CEO na ten wyjątkowy wieczór. Inicjatorką i organizatorką akcji w szkole była bibliotekarka Anna Załęska, ale zabawa nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc nauczycielek pani Doroty Zych i Marty Wanat.

Mamy nadzieję, że po lepszym poznaniu biblioteki tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do niej również w dzień oraz w dni kolejne, ponieważ dobrze myśli się literaturą, o czym przekonali się nasi uczniowie.