DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH W SP14

2018-04-15
DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH  W  SP14 image

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w projekcie Twoje dane-Twoja sprawa, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpieczeństwa i prywatności w Internecie.

Przez cały rok na różnych lekcjach uczniowie "Czternastki" rozwijali umiejętności w zakresie bezpiecznego, świadomego i odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii oraz zdobywali wiedzę o ochronie danych osobowych i prawie do prywatności. Uczniowie z młodszych i starszych klas przygotowywali m.in. gazetki klasowe i plakaty na temat bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych.

Podsumowaniem projektu było zorganizowanie 28 marca DNIA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH. Odwiedziła nas wówczas Pani z Policji, która rozmawiała z uczniami na temat prywatności w sieci. Przedstawiciele każdej klasy, używając telefonów z zainstalowaną aplikacją do odczytania kodów QR, uczestniczyli w grze na terenie szkoły i poszukiwali haseł związanych z ochroną danych osobowych. Tego dnia ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego na najpiękniejszy wykonany przez klasę plakat pod hasłem Moje dane- moja sprawa. Poznaliśmy także zwycięzców w konkursach literackich "Przyjaciel w sieci" oraz "Moja prywatność a portale internetowe". Uczniowie z 5b, 6c oraz 7a przygotowali i przedstawili zabawne i pouczające scenki dotyczące bezpieczeństwa w sieci, a przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w quizie wiedzy o ochronie danych osobowych. Dzień GIODO w naszej szkole zakończył się występem Karola Chomy, który zaśpiewał piosenkę pt. Kocham wolność.

Wróć do listy

Galeria

DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH  W  SP14 mainImage

Podsumowanie GIODO

2018-05-09

Najnowsze

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2022/2023 image
Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2022/2023

Czytaj »

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 image
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Czytaj »