Spotkanie z Krzysztofem Piersą

2018-03-04
Spotkanie z Krzysztofem Piersą image

21 lutego 2018 r. uczniowie klasy 2 a i 2 c pod opieką Danuty Żelazko uczestniczyły w spotkaniu z Krzysztofem Piersą – autorem i zarazem bohaterem książki „Komputerowy ćpun. Krzysztof Piersa to praktyk - młody człowiek, który od piątego roku życia był zapalonym graczem gier komputerowych. Po dwudziestu latach zaczął walczyć z tym uzależnieniem i wygrał. Dziś spotyka się z młodymi słuchaczami i tłumaczy jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka. Dzieli się swoim doświadczeniem, aby młodzi poszli przetartym szlakiem. Tym razem historię życia nałogowego gracza autor „Komputerowego ćpuna” przedstawił przemyskiej młodzieży oraz dyrektorom szkół, nauczycielom, bibliotekarzom, pedagogom szkolnym. Pokazał mechanizmy wpadania w nałóg. Ujawnił kolejne etapy uwalniania się z nałogu oraz radził, jak nauczyć się zdrowego podejścia do gier. Radził też jak można dobrze spędzać wolny czas bez telefonu i komputera.

Spotkanie autorskie zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu wraz z Prezydentem Miasta Przemyśla i Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, realizując politykę oświatową państwa w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Wśród zebranej młodzieży autor wzbudził duże zainteresowanie zarówno poruszanym tematem, jak i swoją osobowością. O problemach związanych z nałogowym graniem w gry komputerowe, mówił bowiem nie z perspektywy „uczonego mędrca”, teoretyka tylko bardziej przyjaciela i doradcy dzielącego się własnymi obserwacjami i doświadczeniami. Nawiązywał przy tym świetny kontakt z młodymi ludźmi, którzy z wyjątkową uwagą słuchali o jego wygranej walce z uzależnieniem.

Wróć do listy

Galeria

Spotkanie z Krzysztofem Piersą mainImage

Spotkanie z Krzysztofem Piersą

2018-04-09

Najnowsze

ZAPISY DO I KLASY NA ROK SZKOLNY 2024/2025 image
ZAPISY DO I KLASY NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Czytaj »

Adres nowej strony szkoły image
Adres nowej strony szkoły

Czytaj »