Przemyśl – Lwów – Eger - turnieje naszych koszykarzy

2017-10-08
Przemyśl – Lwów – Eger - turnieje naszych koszykarzy image

Przemyśl – Lwów – Eger

Te trzy miasta były gospodarzami trzech kolejnych turniejów koszykówki chłopców z rocznika 2004. W ramach międzynarodowej współpracy osób zakochanych w koszykówce już od wielu lat młodzież z czterech krajów: Polski, Słowacji, Węgier i Ukrainy może nie tylko rywalizować na boisku ale poznawać kulturę, obyczaje i zabytki zaprzyjaźnionych miast i krajów.

Pierwszy turniej odbył się w Przemyślu w czerwcu. Walczyły na nim zespoły reprezentujące Eger, Lwów, Michalovce i Reprezentacja Województwa Podkarpackiego pod wodzą trenerki Anny Banaszczak. Trzon reperezentacji stanowi 10-ciu uczniów naszej szkoły z klasy sportowej z klubu sportowego Niedźwiadki Przemyśl, kolejnych dwóch to zawodnicy ze Stalowej Woli. Polski zespół zdeklasował przeciwników i zajął I miejsce w turnieju. Klaudiusz Tarnawski został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju (MVP), a Maciej Puchalski zdobył najwięcej punktów i tytuł króla strzelców.

Drugi turniej odbył się we Lwowie w dniach 8-10 września. Tam Kadra Podkarpacia rywalizowała z ukraińskimi zespołami klubowymi ze Lwowa, Użgoradu i Kijowa i zajęła II miejsce. Były to pierwsze mecze naszych zawodników po wakacyjnej przerwie. Niestety Polacy pierwszy mecz przegrali 3 punktami z drużyną z Użgoradu. Na szczęście z każdą akcją grali coraz lepiej i kolejne dwa spotkania wygrali. Najpierw ze Lwowem, następnie z Kijowem. W każdym zespole wyróżniono najlepszego zawodnika. Według organizatorów w Reprezentacji Podkarpacia najlepiej zaprezentował się Klaudiusz Tarnawski.

Trzeci turniej rozegrany został w Egerze na Węgrzech w dniach 29 września do 1 października. Tym razem drużyna Kadry Podkarpacia walczyła z zespołami klubowymi z Egeru, Koszyc i Użgoradu. Rewanżowy mecz z Ukraińcami należał do trudnych, na szczęście zakończył się 19 punktowym zwycięstwem polskiego zespołu. Kolejne również zwycięskie mecze pozwoliły powrócić Polakom na I miejsce w turnieju. W Egerze wybrano najlepszą piątkę turnieju All Stars, w której znaleźli się nasi chłopcy Klaudiusz Tarnawski i Maciej Puchalski.

Te trzy turnieje dla Reprezentacji Podkarpacia i trenerki Anny Banaszczak były bezpośrednim przygotowaniem do I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Województwo podkarpackie będzie walczyć o awans do dywizji A na turnieju w Człuchowie w dniach 3-5 listopada.

Gratulujemy chłopcom świetnej postawy we wszystkich turniejach i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Wróć do listy

Galeria

Przemyśl – Lwów – Eger - turnieje naszych koszykarzy mainImage

2017_koszykarze_lwow

2018-04-09

Najnowsze

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2022/2023 image
Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2022/2023

Czytaj »

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 image
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Czytaj »