"Obraz jest opowiadaniem'-Wernisaż w Szkolnej Galerii Sztuki"

2019-03-26
"Obraz jest opowiadaniem'-Wernisaż w Szkolnej Galerii Sztuki" image Halina Dębicka

 

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej Galerii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy sztuki nowoczesnej. Uczniowie klas 7 i 3 gimnazjum zaprezentowali ciekawe plakaty, słupy ogłoszeniowe. Na sztalugach umieszczone były reprodukcje słynnych dzieł. Muzyka jazzowa stworzyła cudowny klimat. Artystki szkolne klas 8 i 3 gim. brały udział w scence teatralnej jak  czytać obrazy "Hołd dla kwadratu"i "Liść na wietrze". Był to tzw."Teatr obrazu". Kontemplowanie sztuki jest przypomnieniem odkrywania cudownej ciszy m.in w obrazie. Jak zwykle w sztuce interpretacji może być wiele i każdy kto wykaże dobrą wolę odczyta obraz po swojemu... Rola nauczyciela zajęć artystycznych sprowadza się do tego aby ośmielić widza /ucznia/, który mógłby się zniechęcić pozornym brakiem czytelnego przesłania i przekonać go, że po pewnym czasie dzieło samo do niego przemówi......

Wróć do listy

Galeria

"Obraz jest opowiadaniem'-Wernisaż w Szkolnej Galerii Sztuki" mainImage

"Obraz jest opowiadaniem'-Wernisaż w Szkolnej Galerii Sztuki"

2019-03-26

Najnowsze

XIV Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek - przesłuchania image
XIV Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek - przesłuchania

Czytaj »

Mikołaj w naszej szkole image
Mikołaj w naszej szkole

Czytaj »