Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Śladem ukochanych książek”

2019-03-08
Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Śladem ukochanych książek” image Anna Załęska

 

MIESIĄC JĘZYKA OJCZYSTEGO trwa od 21 lutego do 21 marca. Z tej okazji w dniu 6 marca w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Śladem ukochanych książek”, po raz 4 organizowany przez bibliotekarkę Annę Załęską. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Babicach, Szkoły Podstawowej w Buszkowicach, Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Lipie, Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach, Szkoły Podstawowej w Orłach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drohojowie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy, Szkoły Podstawowej w Leszczawie Dolnej, Szkoły Podstawowej nr 4,  nr 6, nr 16 w Przemyślu.
Uczestnicy czytali fragmenty przyniesionych przez siebie ulubionych powieści, prezentowali plakat oraz zachęcali do sięgnięcia po swoje książki. Młodzież zaprezentowała się wspaniale. Każdy z uczestników zasłużył na nagrodę, wybór zwycięzców był niezmiernie trudny. Jury w składzie panie Teresa Paryna, Małgorzata Matwiej, Agata Pilawa przyznało nagrody.

W kategorii młodszej 1 miejsce otrzymała Wiktoria Fac z SP nr 1 w Żurawicy,  2 miejsce przyznano Oliwii Wiśniowskiej z SP im. Juliusza Słowackiego w Babicach,  3 miejsce zdobyła Julia Muzyczka z SP nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im.  Orląt Lwowskich w Przemyślu. Pani Teresa Paryna ufundowała 2 równorzędne wyróżnienia dla Jakuba Kondratko z SP nr 6 w Przemyślu oraz dla Laury Polowy ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Lipie.

W kategorii klas starszych i gimnazjalnych przyznano 1 miejsce dla Marty Szumady z SP nr 4 w Przemyślu, 2 miejsce dla Wiktorii Daź z SP w Kosienicach oraz 3 miejsce dla Oliwii Szwed z SP14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu. Ponadto pani Teresa Paryna ufundowała 2 wyróżnienia dla Norberta Kasprowicza z SP w Babicach oraz dla Marty Nazarowicz z SP nr 4 w Przemyślu. Cieszy, że uczniowie chętnie czytają książki. Warto dbać o rozwijanie wyobraźni, swój język ojczysty, poprawność językową i kulturę słowa.

Pełną relację fotograficzną wydarzenia można zobaczyć na blogu pani Anny Załęskiej: KLIK.

Wróć do listy

Galeria

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Śladem ukochanych książek” mainImage

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Śladem ukochanych książek”

2019-03-08

Najnowsze

Dzień Głośnego Czytania w salce terapeutycznej - wiersze pani Ludmiły Marjańskiej image
Dzień Głośnego Czytania w salce terapeutycznej - wiersze pani Ludmiły Marjańskiej

Czytaj »

Poświęcenie nowej hali image
Poświęcenie nowej hali

Czytaj »