Sukces naszych "Niedźwiadków" podczas DISKUS CUP R.2007 WIELICZKA 21-23.09.2018

2018-10-05
Sukces naszych "Niedźwiadków" podczas DISKUS CUP R.2007 WIELICZKA 21-23.09.2018 image .

Relacja Szymona Polniaka

W dniach 21-23 września w Wieliczce odbył się turniej Diskus Cup 2018. Wyjazd był zaplanowany na piątek o godzinie 7 rano spod II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Wraz z całą drużyną, trenerem p. Danielem Puchalskim i dwoma naszymi kierownikami, tj. p. Danielem Chalickim i p. Grzegorzem Jabłońskim, wyruszyliśmy w drogę zgodnie z planem. Na miejsce dojechaliśmy na godzinę 11. Zakwaterowaliśmy się w przydzielonych klasach, w których rozłożone były materace do spania. Każda z naszych drużyn miała osobną klasę, w której nocowała wraz ze swoim drużynowym kierownikiem. W budynku, w którym graliśmy mecze i nocowaliśmy, znajdowała się także restauracja. Jedliśmy w niej śniadania, obiady i kolacje. Jedzenie było bardzo dobre.
Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem turnieju, zagraliśmy jeden mecz, a potem nastąpiło uroczyste otwarcie. W turnieju łącznie wzięło udział 16 drużyn. Rezygnacja jednej z drużyn spowodowała, że na jej miejsce weszła inna drużyna. Był to drugi zespół z Wieliczki, ale grali poza konkursem ze względu na starszy wiek (rocznik 2006). Pomimo tego, jednej z naszych drużyn - Niedźwiadkom I - udało się ich pokonać. Wszystkie drużyny podzielone były na 4 grupy. Do Wieliczki przyjechaliśmy dwoma składami i byliśmy w innych grupach. Pierwszy skład znajdował się w grupie D, a drugi w grupie C. Zazwyczaj oba składy grały po dwa mecze dziennie. Wysiłek był spory, nie obeszło się bez kontuzji, ale walczyliśmy dzielnie. Niedźwiadki I wygrały w grupie z drużyną z Komorowa i Wieliczki 2006, a przegrały z Wrocławiem. Dzięki zdobytym wynikom, drużyna wyszła ze swojej grupy. Niedźwiadki II wygrały z Katowicami i Krakowem, ale przegrały z Grójcem. 
Układ wyników sprawił, że na parkiecie spotkały się dwa nasze składy i musieliśmy zagrać mecz przeciwko sobie o 5. Miejsce. Mecz był bardzo zacięty, ale i wyrównany. Dla nas nie było istotne, która z drużyn wygra, ponieważ wszystkim zależało na zdrowej rywalizacji i dobrej zabawie. W ostateczności Niedźwiadki II zajęły 6. miejsce, a Niedźwiadki I - 5. miejsce.
Niedziela obfitowała w wiele sportowych wrażeń. W meczu finałowym wzięły udział dwie najlepsze drużyny, tj. Pivot Piastów i AZS UJK Kielce. Pierwsza z nich okazała się lepsza. Około godziny 15 odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Podczas tej uroczystości wszystkim drużynom wręczono nagrody pocieszenia w postaci pamiątkowej koszulki. Ponadto każda z drużyn nagrodzona została pucharem. Wyłoniono także najlepszych zawodników turnieju, obrońców i piątkę All Stars. Na szczególne wyróżnienie zasłużył zawodnik z numerem 19 ze zwycięskiej drużyny, który został MVP turnieju, czyli najbardziej wartościowym graczem zwycięskiego zespołu.
Do Przemyśla wróciliśmy w niedzielę około godziny 18. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale wiedzieliśmy, że szybko musimy się zregenerować, ponieważ w poniedziałek trzeba było pójść do szkoły i cały tydzień ciężko pracować.

Relacja trenera:

Koszykarze z Vc z klasy Mistrzostwa Sportowego w dniach 21-23 września uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju minikoszykówki „Discus Cup 2018” w Wieliczce. Był to pierwszy w tym roku
kontakt z grą właściwą naszych młodych adeptów koszykówki. Cała klasa została podzielona na dwa w miarę równe zespoły i musiała rywalizować z najlepszymi zawodnikami z takich klubów jak: UKS Regis Wieliczka, King BC Szczecin, WKK Wrocław, UKS Komorów, UKS 27 Katowice, MOS Katowice, AZS UJK Kielce, UKS Kadet Oświęcim, Cracovia Kraków, MKS Piwot
Piastów, MKS Grójec/Pruszków, AK Młode Żubry Białystok i AZS PWSZ Skierniewice.

Nie było to łatwe zadanie, zwłaszcza, że w naszej klasie mamy aż ośmiu chłopców z rocznika
młodszego - urodzonych w 2008 roku. Chłopcy walczyli bardzo dzielnie, nie wystarczyło to jednak aby dostać się do najlepszej czwórki turnieju i ostatecznie oba zespoły spotkały się w meczu o piąte miejsce. Turniej w Wieliczce jak zwykle był bardzo ładnie przygotowany, dzieci startowały w konkursach rzutowych i sprawnościowych, a reprezentanci każdej drużyny rozegrali w sobotę wieczorem mecz gwiazd. Nasz zespół reprezentowali Bruno Chalicki, Wiktor Ignatowski, Eliasz Nesterenko i Mateusz Barszczak. Na zakończenie turnieju oprócz dyplomów i pięknych statuetek, wykonanych z brył solnych były również wyróżnienia indywidualne. Bruno Chalicki i Eliasz Nesterenko zostali wybrani najlepszymi zawodnikami swoich drużyn, Constantino Mak i Kacper Cichocki otrzymali tytuł najlepszych obrońców, a do najlepszej piątki turnieju All Stars wybrano Mateusza Barszczaka.

Wróć do listy

Galeria

Sukces naszych "Niedźwiadków" podczas DISKUS CUP R.2007 WIELICZKA 21-23.09.2018 mainImage

Sukces naszych "Niedźwiadków" podczas DISKUS CUP R.2007 WIELICZKA 21-23.09.2018

2018-09-27

Najnowsze

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2022/2023 image
Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2022/2023

Czytaj »

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 image
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Czytaj »