Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

2018-09-03
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 image Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Spotkanie w szkole poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele Św. Brata Alberta. Następnie uczniowie wraz z opiekunami oraz nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 na boisku szkolnym rozpoczął się uroczysty apel.

W inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019 oprócz Dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej, uczniów klas trzecich gimnazjum udział brali również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni na tę uroczystość goście.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Kozaczenko, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych oraz życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Po przemówieniu zostały wprowadzone sztandary Szkoły Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy oraz Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich. W ramach przygotowań do świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości cała społeczność szkolna odśpiewała wszystkie zwrotki hymnu państwowego.

Szczególne słowa Pani Dyrektor skierowała do dzieci klas pierwszych, rozpoczynających w tym roku swoją przygodę z edukacją oraz do ich rodziców. W związku z tym, że rok szkolny 2018/2019 został ogłoszony przez MEN „Rokiem Niepodległej”, pierwszoklasiści otrzymali od Instytutu Pamięci Narodowej zeszyty z wizerunkami ojców niepodległości oraz ołówki z nadrukiem nawiązującym do 100-lecia odzyskania niepodległości.

Kolejno głos zabrali zaproszeni goście: pan Marek Rząsa - poseł na Sejm RP oraz pan Robert Bal - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, którzy również dołączyli się do życzeń skierowanych do uczniów i nauczycieli.

Następnie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn szkoły, po czym uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

~katter~

Wróć do listy

Galeria

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 mainImage

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

2018-09-03

Najnowsze

Ćwiczenia powtórkowe dla klas ósmych z działu CZŁOWIEK image
Ćwiczenia powtórkowe dla klas ósmych z działu CZŁOWIEK

Czytaj »

Dzień Głośnego Czytania w salce terapeutycznej - wiersze pani Ludmiły Marjańskiej image
Dzień Głośnego Czytania w salce terapeutycznej - wiersze pani Ludmiły Marjańskiej

Czytaj »