KOŁO MUZYCZNE

Eliminacje powiatowe 27 Festiwalu Piosenki dziecięcej i młodzieżowej "Śpiewaj Razem z Nami".

W piątek 10 marca w klubie "Piwnice" Centrum Kulturalnego odbyły się eliminacje powiatowe 27 Festiwalu Piosenki dziecięcej i młodzieżowej "Śpiewaj Razem z Nami". Naszą szkołe reprezentowało 6 osób: Joanna Kondrat kl IIb, Natalia Kleban kl IIb, Magdalena Pudesz kl IVc, Karol Choma kl Vb, Zofia Nykel kl Vd i Zofia Czaja kl VIb. Wszyscy zaprezentowali pięknie swoje umiejętności a do finału wojewódzkiego dostały się; Natalia Kleban i Zofia Czaja.
Serdecznie gratulujemy pięknych występów i trzymamy kciuki za dziewczyny w kolejnym etapie!!          

GALERIA

3 edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek.

W dniach 14-15 stycznia w kościele św. Stanisława bpa odbyła się trzecia edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Bosko kolędować Jezusowi”. Konkurs miał charakter otwarty i wystąpili w nim uczestnicy z Podkarpacia a nawet spoza województwa. Konkurs odbywał się w kilku kategoriach:
           a) Soliści:
- dzieci w wieku przedszkolnym;
- młodzież gimnazjalna i szkół średnich.
b) Zespoły wokalne - minimum 3 osoby śpiewające (scholie, chóry, zespoły muzyczne)
c) Zespoły wokalno-instrumentalne (minimum 3 wykonawców i przynajmniej 1 osoba śpiewająca)
d) Kategoria specjalna - osoby duchowne:
- siostry zakonne;
- klerycy i księża;
- bracia zakonni.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Magdalena Pudesz kl IVc i Zofia Czaja kl VIb. Występowały w kategorii soliści (dzieci ze szkoły podstawowej) jako jedyne z naszego powiatu stanęły na podium konkursu otrzymując ex aequo III nagrodę
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

GALERIA

XI Międzyszkolny, Powiatowy Festiwal Kolęd Pastorałek pod hasłem " W dzień Bożego Narodzenia radość wszelkiego stworzenia"

12 stycznia 2017 roku w klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego odbyły się przesłuchania powiatowe XI Międzyszkolnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu. Współorganizatorem festiwalu od lat jest Centrum Kulturalne w Przemyślu w siedzibie którego odbywa się konkurs. W przesłuchaniach wzięło udział 47 solistów z terenu całego powiatu przemyskiego. Dzięki sponsorom, którymi byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 14, Urząd Miejski (wydział Edukacji), Starostwo Powiatowe, Firma Musicland, Firma Astra, Parafia pod wezwaniem św. Brata Alberta oraz Kuria Archidiecezjalna możliwa była kontynuacja tej imprezy, jedynej w naszym regionie dedykowanej uczniom szkół podstawowych. Uczestnicy reprezentowali następujące szkoły:
SP nr 4,
SP nr 5,
SP nr 6,
SP nr 11,
SP nr 14,
SP nr 15,
SP nr 1 w Żurawicy,
SP w Trójczycach,
SP w Olszanach,
SP w Krasiczynie,
SP w Torkach,
ZS w Wyszatycach.

Jury w składzie:
Ksiądz Andrzej Bienia – Dyrektor Radia Fara
Pan Piotr Wajda – muzyk z Przeworska
Pan Jacek Marcińczak – muzyk z Przemyśla
przyznało:

W I kategorii wiekowej wyróżnienia dla:
Dominiki Kuźbidyz SP w Olszanach
Gabrieli Grabowskiej z SP nr 5
Mai Jaroch z ZS w Wyszatycach
i Ksawerego Szydłowskiego z SP w Trójczycach

Dwie trzecie nagrody ex aequo dla: Joanny Kondrat z SP nr 14 i Natalii Bukowskiej z SP nr 11

Drugą nagrodę: Natalii Kleban z SP nr 14

Pierwsza nagrodę: Aleksandrze Kielar z SP nr 5

W II kategorii wiekowej wyróżnieni dla:
Karoliny Chwastarz z SP nr 15
Macieja Dańko z SP w Torkach
Mileny Leneckiej z SP w Krasiczynie
Małgorzaty Misińskiej z SP nr 15

Dwie trzecie nagrody ex aequo dla: Ewy Pawłowskiej z SP nr 6 i Karola Chomy z SP nr 14

Drugą nagrodę dla: Magdaleny Pudesz z SP nr 14

Pierwszą nagrodę dla: Zofii Czai z SP nr 14

GALERIA

Zwycięzcy oraz wyróżnieni wystąpili w koncercie laureatów, który odbył się 13 stycznia w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego. Koncert rozpoczęły wykonania wybranych uczestników w przypadkowej kolejności, następnie członkowie Jury, Pani Dyrektor Joanna Tomaka – Chlipała oraz Pani Agnieszka Marcińczak przeczytali protokół z posiedzenia Jury oraz wręczyli dyplomy i nagrody.

GALERIA

Koncert laureatów I Dziecięcego Festiwalu "Piosenka w Mundurze"

W dniu 10.11 2016 r na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyŁ się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Bieszczadzkim Oddziale SG połączony z koncertem laureatów wyłonionych podczas I Dziecięcego Festiwalu Piosenki w Mundurze. Wystąpienia dzieci spotkały się z burzą oklasków zgromadzonych na widowni gości i funkcjonariuszy. Naszą szkołę reprezentowali mali artyści: Karol Choma oraz zespół w składzie: Zosia Czaja, Zosia Nykel, Zuzia Szeląg i Madzia Pudesz.

GALERIA

Piosenka w Mundurze

3 listopada odbył się I Dziecięcy Festiwal "Piosenka w Mundurze" Festiwal zgromadził wykonawców z całego województwa podkarpackiego. Uczestnicy reprezentowali dwie kategorie wiekowe (6-9 lat i 10-12 lat) oraz dwie kategorie wykonawcze ( soliści i zespoły). Naszą szkołe reprezentował Karol Choma jako solista i zespół w składzie: Zosia Czaja, Madzia Pudesz, Zosia Nykel i Zuzia Szeląg. Nasi uczniowie osiągnęli wielki sukces: Karol Choma - III miejsce w kategorii solisci 10-12 lat. Zespół wokalny - III miejsce w kategorii zespoły 10-12 lat. Gratulujemy sukcesu!!!!

GALERIA

Koncert papieski

19 października w Centrum Kulturalnym odbył się 6 koncert pt. „ Przemyskie dzieci w hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II”. Naszą szkołę reprezentował kwartet złożony z: Zosi Czai, Zosi Nykel , Zuzi Szeląg i Madzi Pudesz. Dziewczynki zaprezentowały dwie piosenki: „Pokolenie JPII” oraz „ Przebaczone winy, darowane długi”. GRATULUJEMY pięknego występu.

GALERIA

MUZYKA TO NIE TYLKO DŹWIĘKI

Zapraszamy wszystkich do udziału w zajęciach KOŁA MUZYCZNEGO.
Na zajęciach kształtujemy umiejętności wokalne i miłość do muzyki. Uczestnicy zajęć mają możliwość sprawdzenia się na konkursach, koncertach i innych występach. Uczymy się emisji głosu, poprawnej dykcji oraz pracy z mikrofonem.

Opiekun -nauczyciel muzyki: Agnieszka Marcińczak ...