Koło muzyczne


XII Międzyszkolny, Powiatowy Festiwal Kolęd Pastorałek

XII Międzyszkolny, Powiatowy Festiwal Kolęd Pastorałek

„W dzień Bożego Narodzenia radość wszelkiego stworzenia"
18 stycznia 2018 roku w klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego odbyły się przesłuchania powiatowe XII Międzyszkolnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu. Współorganizatorem festiwalu od lat jest Centrum Kulturalne w Przemyślu w siedzibie którego odbywa się konkurs. W przesłuchaniach wzięło udział 63 solistów z terenu całego powiatu przemyskiego. Dzięki sponsorom, którymi byli: Urząd Miejski (wydział Edukacji), Starostwo Powiatowe, Firma Astra, Parafia pod wezwaniem św. Brata Alberta oraz Kuria Archidiecezjalna, Radni miejscy: Pan Robert Bal, Pani Małgorzata Gazdowicz i Pan Stanisław Surma możliwa była kontynuacja tej imprezy, jedynej w naszym regionie dedykowanej uczniom szkół podstawowych. Uczestnicy reprezentowali następujące szkoły: SP nr 1, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 11, SP nr 14, SP nr 15, SP nr 16, SP w Trójczycach, SP w Olszanach, SP w Krasiczynie, SP w Torkach, SP w Wyszatycach, SP w Kalnikowie, SP w Bolestraszycach, Szkoła Muzyczna I stopnia, SP z Oddziałami gimnazjalnymi Absolwentów I LO
Jury w składzie:
Ksiądz Piotr Czarniecki - Radio Fara
Pan Piotr Wajda – muzyk z Przeworska
Pan Jacek Marcińczak – muzyk z Przemyśla
przyznało:
W I kategorii wiekowej wyróżnienia dla:
Kariny Bil Bardzińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1
Mai Jaroch ze Szkoły Podstawowej w Wyszatycach
Gabrieli Tkacz ze Szkoły Podstawowej w Krasiczynie

Dwie trzecie nagrody ex aequo dla:
Marii Dryniak ze Szkoły Podstawowej nr 11
i Julii Hreczanik ze Szkoły Podstawowej w Olszanach

Drugą nagrodę
Faustyny Szydłowskiej ze Szkoły Podstawowej w Trójczycach

Pierwsza nagrodę
Kornelii Wodki ze Szkoły Muzycznej I stopnia
W II kategorii wiekowej wyróżnienia dla:
Macieja Dańko ze Szkoły Podstawowej w Torkach
Julii Mielniczek ze Szkoły Podstawowej nr 16
Małgorzaty Misińskiej ze szkoły Podstawowej nr 15
Ewy Pawłowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 6
Trzecią nagrodę dla:
Mai Radochońskiej ze Szkoły Podstawowej w Buszkowicach
Drugą nagrodę dla
Kseni Ficak ze Szkoły Podstawowej nr 15
Dwie pierwsze nagrody ex aequo dla
Julii Muzyczki ze Szkoły Podstawowej nr 16
i Karola Chomy ze Szkoły Podstawowej nr 14

Zwycięzcy oraz wyróżnieni wystąpili w koncercie laureatów, który odbył się 19 stycznia w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego. Koncertu wysłuchali uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście z Wydziału Edukacji, Kuratorium Oświaty i Starostwa Powiatowego. Koncert rozpoczęły wykonania wybranych uczestników w przypadkowej kolejności, następnie członkowie Jury, Pani Dyrektor Małgorzata Kozaczenko oraz Pani Agnieszka Marcińczak przeczytali protokół z posiedzenia Jury oraz wręczyli dyplomy i nagrody.

Z piosenką do niepodległości

z piosenką do niepodległości

W dniu 7.11.2017 r. w MDK w Przemyślu, odbył się II Konkurs Piosenki "Z pieśnią do niepodległości". Reprezentantem naszej szkoły w tym konkursie był Karol Choma. Oto galeria zdjęć z tego konkursu

Piosenka w Mundurze

piosenka w mundurze

W dniach 6-8.11.2017 r. na Zamku Kazimierzowskim odbyła się druga edycja Festiwalu dla dzieci "Piosenka w mundurze", organizowanego przez BIOSG, PCKiN "Zamek" oraz UM w Przemyślu i Starostwo Powiatowe. Naszą szkołę reprezentował Karol Choma z klasy VIb. Do przesłuchań stanęło 70 szkół z województwa podkarpackiego. Do przesłuchań wojewódzkich zakwalifikowało się 28 placówek, w tym nasza szkoła. W finale Karol został uhonorowany wyróżnieniem jako jedyny przedstawiciel naszego miasta. Oto kilka fotografii z tego wydarzenia.

Muzyka to nie tylko dźwięki

Zapraszamy wszystkich do udziału w zajęciach KOŁA MUZYCZNEGO.
Na zajęciach kształtujemy umiejętności wokalne i miłość do muzyki. Uczestnicy zajęć mają możliwość sprawdzenia się na konkursach, koncertach i innych występach. Uczymy się emisji głosu, poprawnej dykcji oraz pracy z mikrofonem.

Opiekun - nauczyciel muzyki: Agnieszka Marcińczak

Muzyka to nie tylko dźwięki

Naprzód Lwowskie Dzieci.

Naprzód Lwowskie Dzieci.

6 maja w ramach współpracy z Centrum Kulturalnym, nasi uczniowie wzięli udział w projekcie "Naprzód Lwowskie Dzieci". Koncert był zorganizowany z okazji 39 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego wraz z Lwowską Kapelą Podwórkową "Ta joj" z Przemyśla. Nasza szkołę reprezentowali: Zofia Czaja z kl VIb, Madzia Pudesz z kl IVc i Karol Choma z kl Vb. Występ dzieci bardzo spodobał się publiczności i zostanie powtórzony 16 czerwca na Zamku Kazimierzowskim, Gratulujemy !!

Finał 27. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj Razem z Nami".

Finał 27. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewaj Razem z Nami.

W dniach 31.03 i 01.04. 2017 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się finał wojewódzki Festiwalu Piosenki „Śpiewaj Razem z Nami”. Nasza szkołę reprezentowały Natalia Kleban z IIb i Zofia Czaja z VIb. Dziewczynki zaprezentowały się pięknie a Zosia została Laureatką konkursu, otrzymując wyróżnienie w kategorii wiekowej 10-12 lat.
Gratulujemy!!!

Eliminacje powiatowe 27 Festiwalu Piosenki dziecięcej i młodzieżowej "Śpiewaj Razem z Nami".

Finał 27. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewaj Razem z Nami.

W piątek 10 marca w klubie "Piwnice" Centrum Kulturalnego odbyły się eliminacje powiatowe 27 Festiwalu Piosenki dziecięcej i młodzieżowej "Śpiewaj Razem z Nami". Naszą szkołe reprezentowało 6 osób: Joanna Kondrat kl IIb, Natalia Kleban kl IIb, Magdalena Pudesz kl IVc, Karol Choma kl Vb, Zofia Nykel kl Vd i Zofia Czaja kl VIb. Wszyscy zaprezentowali pięknie swoje umiejętności a do finału wojewódzkiego dostały się; Natalia Kleban i Zofia Czaja.

Serdecznie gratulujemy pięknych występów i trzymamy kciuki za dziewczyny w kolejnym etapie!!

3 edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek.

3 edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek.

W dniach 14-15 stycznia w kościele św. Stanisława bpa odbyła się trzecia edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Bosko kolędować Jezusowi”. Konkurs miał charakter otwarty i wystąpili w nim uczestnicy z Podkarpacia a nawet spoza województwa. Konkurs odbywał się w kilku kategoriach:

a) Soliści:
- dzieci w wieku przedszkolnym;
- młodzież gimnazjalna i szkół średnich.
b) Zespoły wokalne - minimum 3 osoby śpiewające (scholie, chóry, zespoły muzyczne)
c) Zespoły wokalno-instrumentalne (minimum 3 wykonawców i przynajmniej 1 osoba śpiewająca)
d) Kategoria specjalna - osoby duchowne:
- siostry zakonne;
- klerycy i księża;
- bracia zakonni.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Magdalena Pudesz kl IVc i Zofia Czaja kl VIb. Występowały w kategorii soliści (dzieci ze szkoły podstawowej) jako jedyne z naszego powiatu stanęły na podium konkursu otrzymując ex aequo III nagrodę.