Wydarzyło się w klasach IV-VI

21 kwietnia - Wycieczka klasy 4b i 5c

Data dodania: 2017-05-15 13:21:00

Klasy 4b i 5c  pod opieką  wychowawców wybrały sie na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce.

Przygoda rozpoczęła się od zjazdu najstarszym istniejącym w Wieliczce szybem górniczym - szybem Regis. Nad wyprawą czuwał doświadczony przewodnik zwany przodowym. Przodowy każdemu uczestnikowi ekspedycji przydzielał górniczy zawód oraz zadanie do wykonania. "Młodzi górnicy" samodzielnie mierzyli poziom stężenia metanu, wyszukiwali i transportowali sól, wyznaczali drogę i badali nieznane sobie komory. W ten sposób uczniowie w praktyce  poznali codzienne podziemne życie, a także tajniki górniczych tradycji i obrzędów. 

GALERIA

Konkurs "Mam talent"

Data dodania: 2017-04-03 21:52:00

W dniu 21 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły uroczyście przywitali wiosnę.
W sali gimnastycznej odbył się szkolny konkurs ,,Mam talent", w którym wystąpili uczniowie klas IV - VI.  
Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy wiosenny wystrój klasy i zaprezentowano modę wiosenną.

GALERIA

Konkurs recytatorski pod hasłem  Książka - najwierniejszy przyjaciel

Data dodania: 2017-04-03 11:36:00

13 marca br. w naszej szkole odbył się  konkurs recytatorski pod hasłem  Książka - najwierniejszy przyjaciel. Do rywalizacji stanęli najlepsi recytatorzy z klas 4-6. Jury wyłoniło zwycięzców, którym 21 marca - podczas szkolnego konkursu talentów - uroczyście wręczyła nagrody Pani Dyrektor Małgorzata Kozaczenko.

A oto lista nagrodzonych uczniów:
Klasy  4
Nagroda:
Zofia Brzezińska (4c)
Wyróżnienia:
Aleksandra Kucab (4c)
Julia Winiarska (4b)
Filip Wojtaś (4a)
Klasy  5
Nagroda:
Wiktoria Gudzelak (5d)
Wyróżnienia:
Olivia Głowacz (5a)
Malwina Amarowicz (5d)
Klasy 6
Nagroda:
Piotr Radochoński (6b)
Wyróżnienia: 
Wiktoria Markiewicz (6a)
Karolina Tarnawska (6c)

Serdecznie gratulujemy!

Rajd klasy 4b i 5c.

Data dodania: 2017-03-14 06:46:00

04.03.2017 r. - W sobotę odbył się rajd "W poszukiwaniu wiosny". Tego dnia miłośnicy pieszych wędrówek z klas 4b i 5c uczestniczyli w pierwszym w tym roku rajdzie.

GALERIA

Kulig klasy 4c.

Data dodania: 2017-02-16 22:03:00

Środa 15.02.2017 r. W Przemyślu już dodatnia temperatura, a uczniowie klasy IV c wraz z wych. p. A. Wojnarowicz ruszyli w pogoń za panią Zimą. Zastaliśmy ją w zaśnieżonych Tarnawcach i tam ruszyła wspaniała sanna w kuligu. Ileż było śmiechu, gdy na zakrętach spadaliśmy z sanek i trzeba było je dogonić i znów na nie usiąść! Podczas przejażdżki podziwialiśmy zimowy pejzaż, potem wyśmienicie  bawiliśmy się w śniegu i na koniec posililiśmy się pysznym kiełbaskami pieczonymi przy ognisku.  Wrażenia z kuligu pozostaną niezapomniane!

GALERIA

 

Dyskoteka karnawałowa.

Data dodania: 2017-02-13 14:36:00

Dnia 8 lutego br. odbyła się szkolna dyskoteka karnawałowa dla klas 4-6, połączona z uwielbianą przez uczniów loterią fantową. Podczas dyskoteki Samorząd Uczniowski zgodnie z wcześniejszymi planami zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Orzechowcach. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym sercem i udało nam się zebrać bardzo dużo karmy. Wszystkim serdecznie dziękujemy w imieniu podopiecznych schroniska.

GALERIA

1-2.02.2017 - Reprezentacja koszykarek tuż za podium.

Data dodania: 2017-02-03 14:07:00

Wiadomo nie od dziś, że najbardziej nielubianym miejscem przez sportowców jest to tuż za podium.  Właśnie IV miejsce w dwudniowym turnieju minikoszykówki dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła reprezentacja naszej szkoły. Podkreślić jednak należy, że dziewczęta zaprezentowały się znakomicie. W skład naszej reprezentacji wchodzą uczennice klas IV i V. Tylko dwie uczą się w klasie VI. Jako młodsze, ale przede wszystkim dużo niższe od swoich rywalek, musiały uznać wyższość zepołów ze szkoły nr 6 i nr 4. Rewelacyjnie natomiast wywalczyły swoje pierwsze zwycięstwo z zespołem ze szkoły nr 15. Walcząc o każdą piłkę wygrały 1 punktem! Bardzo dramatyczne było również  spotkanie o III miejsce. Walka trwała do ostatniej sekundy. Ostatecznie jednak dziewczęta  uległy 3 punktami drużynie ze szkoły nr 11. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasze uczennice wywalczą swój pierwszy medal. Trzymamy kciuki!

Drużynę stanowiły: Karolina Tarnawska, Sandra Klein, Daria Strzępek, Emilia Rusinek, Oliwia Głowacz, Aleksandra Podwyszyńska, Katarzyna Zwirn, Aleksandra Szpilek, Klaudia Pawłowska, Martyna Toczek, Oliwia Kardaś,  Gabriela Kryśków i trenerka Anna Banaszczak.

GALERIA

1.02.2017 - Tytuł Mistrza Przemyśla po raz Trzeci !!!

Data dodania: 2017-02-03 14:01:00

Koszykarze z obecnej klasy VI c już trzeci rok z rzędu zdobyli tytuł Mistrza Przemyśla w minikoszykówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. O ile w tym roku występowali jako faworyci tych rozgrywek to przypomnijmy, że dwa lata temu w niemal identycznym składzie wywalczyli złoto będąc uczniami czwartej klasy. Cieszymy się, że koleny raz pokazują jak systematyczna praca daje efekty. Teraz przed chłopcami etap rejonowy. Cała szkoła trzyma kciuki bo plany na ten rok nasi młodzi koszykarze mają naprawdę ciekawe. Podstawowym celem jest gra o najwyższe laury w finale krajowym Energa Basket Cup 2017. W tamtym roku sprawili ogromną niespodziankę dostając się do turnieju finałowego, a wiadomo przecież, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. W tym roku celem są medale. Gratulujemy Mistrzostwa Przemyśla i czekamy na kolejne wygrane.

Druzynę stanowili: Mateusz Wrześniowski, Maciej Puchalski, Michał Radochoński, Gniewosz Kowalik, Kamil Borowski, Oskar Wysocki, Oliwier Gierczak, Dawid Dobrowolski,  Damian Gaweł, Karol Baran, Patryk Gaweł, Oskar Misiorowski i trenerka Anna Banaszczak.

GALERIA

Zostań mistrzem Sudoku.

Data dodania: 2017-01-24 20:56:00

Dnia 3 stycznia w bibliotece szkolnej został rozstrzygnięty szkolny konkurs „ Zostań mistrzem Sudoku”. W konkursie udział wzięło 27 uczniów klas IV – VI. Oto wyniki:

Klasy  IV

 I miejsce      Amelia Franków              klasa IV c

                         Emilia Śliwa                      klasa IV c

 II  miejsce    Mateusz Marciniak         klasa IV a

III miejsce     Błażej Nuckowski           klasa IV a

 

Klasy V

 I miejsce        Olivia Głowacz                 klasa V a

II  miejsce        Gracjan Wrona               klasa  V b

III miejsce       Bogusz Kasperski           klasa  V b

 

Klasy VI

 Ze względu na słabe wyniki konkursu nie przydzielono miejsc I – III.

GALERIA

Spotkanie ze strażakiem.

Data dodania: 2017-01-17 19:32:00

10 stycznia br w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Pożarnej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z zatrucia czadem, sposobach udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałania takim wypadkom. Przypomniane zostały także zasady postępowania w przypadku pożaru.

GALERIA

Wigilia klasy 4c

Data dodania: 2016-12-30 10:24:00

GALERIA

4c w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej

Data dodania: 2016-12-29 10:11:00

Tuż przed świętami 20 grudnia uczniowie klasy IV c wraz z wych. Agnieszką Wojnarowicz udali się do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, gdzie zwiedzili wystawę Szopek bożonarodzeniowych, wysłuchali prelekcji na temat zwyczaju chodzenia po kolędzie i tworzenia szopek. Następnie wzięli udział w warsztatach, podczas których przygotowali piękne trójwymiarowe szopki bożonarodzeniowe. Wiemy skądinąd, iż staną się one prezentami pod choinkę dla rodziców.

GALERIA

Wigilia klasy 6b

Data dodania: 2016-12-28 12:03:00

GALERIA

Wigilia klasy 4b

Data dodania: 2016-12-27 12:37:00

GALERIA

Wigilia klasy 5b

Data dodania: 2016-12-24 03:02:00

GALERIA

Christmas is coming.

Data dodania: 2016-12-24 02:57:00

W dniu 16 grudnia 2016 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV „Christmas is coming”. W konkursie wzięło udział 32 uczniów.  Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać quiz świąteczny, w którym pojawiły się pytania dotyczące tradycji świątecznych. Ponadto uczestnicy musieli wykazać się znajomością słownictwa dotyczącego Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowe punkty można było otrzymać za świąteczny strój.

W konkursie „Christmas is coming”:

 I  miejsce   zdobył  Wiktor Słabicki 34/35pkt

II miejsce zdobyła Klaudia Zabawska i Natalia Stefańska 32/35pkt

III miejsce zdobył Miłosz Gwizdała 30/35pkt

GALERIA

Szkolny konkurs historyczny "Moje drzewo genealogiczne".

Data dodania: 2016-12-20 18:51:00

15 grudnia w bibliotece szkolnej ogłoszono wyniki szkolnego konkursu historycznego dla klas IV - MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE.

I miejsce w konkursie zajęła Karolina Łabińska (IVb),

II -Maciej Dańko (IVc),

III-Kinga Krygowska (IVa).

Wszystkie prace konkursowe można podziwiać na szkolnym korytarzu.

GALERIA

 

Warsztaty bożonarodzeniowe klasy 5a.

Data dodania: 2016-12-10 17:32:00

Dnia 7 grudnia br. uczniowie klasy V a uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych prowadzonych przez rodzica - Panią Beatę Wróbel, która pokazała uczniom sposoby wykonania wianków, stroików, girland oraz ozdób choinkowych. Następnie każdy z wielkim zaangażowaniem zabrał się do pracy. Efekt wspólnych zajęć zachwycił wszystkich, a przygotowane ozdoby wykorzystaliśmy do świątecznego wystroju sali. Pani Beacie serdecznie dziękujemy za przygotowanie warsztatów i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

GALERIA

Klasy 5a i 5c na warsztatach w Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

Data dodania: 2016-12-10 17:28:00

Dnia 2 grudnia br. uczniowie klasy 5A i 5C pod opieką wychowawców udali się na warsztaty pt. „Tradycja pieczenia i dekorowania pierników” do Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Podczas warsztatów uczniowie poznali kilkusetletnią historię piekarnictwa oraz recepturę przyrządzania pierników. Następnie przystąpili do dekorowania i wycinania piernikowych ozdób, które zabrali do domów. Największe łasuchy dokonały degustacji pierników zaraz po wyschnięciu lukru smiley.

GALERIA

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny - rozdanie nagród.

Data dodania: 2016-12-05 00:07:00

Na początku listopada w naszej szkole odbyły się konkursy ortograficzne o tytuł  Mistrza Ortografii. Do rywalizacji stanęli najlepsi w ortografii uczniowie klas IV - VI. Napisali oni dyktanda, które pozwoliły wyłonić szkolnych Mistrzów Ortografii. 2 grudnia Pani Dyrektor Małgorzata Kozaczenko wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody.

Oto lista laureatów:
KLASY IV
I MIEJSCE - Miłosz Gwizdała (4c)
II MIEJSCE - Natalia Łuszczki (4b), Filip Wojtaś (4a)
III MIEJSCE - Natalia Stefańska (4b), Wiktor Słabicki (4c)      

KLASY V
I MIEJSCE - Aleksandra Szpilek (5c), Michał Bronicki (5a)
II MIEJSCE -  Aleksandra Olszańska (5a), Karol Choma (5b), Marcel Stec (5b)
III MIEJSCE - Emilia Rusinek (5c), Malwina Amarowicz (5d), Marcin Stołowski (5d)

KLASY VI
I MIEJSCE - Zofia Czaja (6b)
II MIEJSCE - Anna Słowik (6a)
III MIEJSCE -  Julia Bilińska (6a), Oliwier Gierczak (6c)

Dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała część nagród, a Mistrzom Ortografii serdecznie gratulujemy!

GALERIA

Kształtowanie postaw patriotycznych

Data dodania: 2016-11-06 19:53:00

Dnia 27 października br. uczniowie klasy 5A i 5C pod opieką wychowawców udali się na Cmentarz Zasański oraz pod pomnik Orląt Przemyskich, gdzie zapalili znicze.

GALERIA

Rajd w poszukiwaniu jesieni.

Data dodania: 2016-11-03 14:45:00

01.10.2016 (sobota)

Klasy 4b, 4c i  5c wraz z wychowawcami wybrały sie na rajd "W poszukiwaniu jesieni".

Trasa rajdu: Szkoła - Park Miejski - Wzgórze Trzech Krzyży - Kopiec Tatarski - Szkoła.

GALERIA

Rajd rowerowy do Hermanowic klasy 5b.

Data dodania: 2016-10-20 19:37:00

W sobotę, 1 października 2016 r. uczniowie klasy 5b wraz z rodzicami i wychowawcą wybrali się na wycieczkę rowerową do Hermanowic. Chłopcy mieli okazję przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej, obejrzeć broń i wypróbować sprzęt, którym dysponuje strażnica. Miłym akcentem wycieczki było również ognisko, przygotowane na terenie Związku Wędkarskiego, który właśnie w tym dniu zorganizował zawody. Dystans, jaki pokonaliśmy bez kontuzji, wypadku czy problemów technicznych, wyniósł 32 km. Udało nam się również uratować życie malutkiemu kociakowi, który został przygarnięty przez jednego z uczniów.

GALERIA