Ładowanie...
ul. Borelowskiego 12, 37-700 Przemyśl +48 16 670 72 70 sp14@um.przemysl.pl

Koszykarze Mistrzami Województwa Podkarpackiego!

Koszykarze z klasy sportowej VI c obronili tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego z zeszłego roku. O ile poprzednio była to ogromna niespodzianka, bo nasi chłopcy musieli wywalczyć I miejsce z przeciwnikami o rok starszymi, o tyle w tym roku, broniąc tytułu mistrzowskiego, występowali w roli faworyta.

I jak na faworyta przystało, w sposób zdecydowany, zwyciężyli w obu finałowych meczach- w półfinale z SP nr 12 ze Stalowej Woli oraz w finale z SP nr 3 z Tarnobrzega.

Klaudiusz Tarnawski, kapitan naszej reprezentacji, który po raz kolejny poprowadził zespół do zwycięstwa, został wybrany MVP zawodów. Tym samym on również obronił tytuł z zeszłego roku. Wszyscy nasi chłopcy zagrali naprawdę świetnie, a ich akcje w obronie i w ataku wzbudzały ogromny entuzjazm wśród licznie zgromadzonej publiczności. Hala POSiR wypełniona była po brzegi. Naszym chłopcom kibicowali ich najwierniejsi kibice - Rodzice oraz najmłodsze Niedźwiadki, uczniowie klasy III c, a także uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych wraz z panią dyrektor i nauczycielami.

Nasi złoci chłopcy wysoko postawili sobie poprzeczkę. W tym roku chcą walczyć o medale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w krajowym finale Energa Basket Cup. Finał tradycyjnie odbędzie się na terenie Trójmiasta w dniach 1-4 czerwca. Przed naszymi zawodnikami jeszcze dwa turnieje towarzyskie, w tym Międzynarodowy Radom Basket Cup w dniach 18-21.05.2017. Potem już tylko wielki finał. Już teraz trzymamy kciuki.

Awans do finałów Mistrzostw Polski wywalczyli: Maksymilian ZIEMSKI-JARY, Karol COMPLAK, Klaudiusz TARNAWSKI, Michał RADOCHOŃSKI, Patryk GAWEŁ, Maciej PUCHALSKI, Kamil BOROWSKI, Karol BARAN, Dawid DOBROWOLSKI, Mateusz WRZEŚNIOWSKI, Szymon MŁODZIŃSKI, Oskar WYSOCKI, Damian GAWEŁ, Oskar MISIOROWSKI, Gniewosz KOWALIK oraz trenerka Anna Banaszczak.