MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO


W dniu 21 lutego dla uczczenia MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO, w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Śladem ukochanych książek”. Organizowany po raz kolejny przez bibliotekarkę Annę Załęską.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, Zespołu Szkół w Ostrowie, Szkoły Podstawowej w Kosienicach, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 11 i Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu. Uczestnicy czytali przyniesione przez siebie ulubione książki i zachęcali do sięgnięcia po nie. Cieszymy się, że nasza młodzież jednak czyta i to czasami bardzo ambitne powieści.

Jury w składzie Monika Lach, Wanda Sobańska, Jolanta Szkudzińska przyznało nagrody, które wręczył wicedyrektor szkoły Bogusław Klisowski. W kategorii młodszej 1 miejsce przyznano Remigiuszowi Maciewiczowi z Zespołu Szkół w Ostrowie,  2 miejsce ex aequo Aleksandrze Klepak ze SP w Kosienicach i Natalii Szlarp ze SP nr 6 oraz 3 miejsce Justynie Marynowskiej ze SP nr 1 w Przemyślu.

W kategorii klas starszych i gimnazjalnych przyznano 1 miejsce Karolinie Kupińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu, 2 miejsce Wiktorii Daź z SP w Kosienicach oraz 3 miejsce Martynie Ziemlak ze SP 1.

W czasie oczekiwania na werdykt jury, uczniowie z Kółka Recytatorskiego klasy gimnazjalnej zaprezentowali gościom wiersze znakomitej poetki Kazimiery Iłłakowiczówny, dziś trochę zapomnianej. Nie tylko od święta, ale na co dzień warto czytać książki, dbać o swój, język ojczysty, poprawność językową i kulturę języka.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO galeria

Zobacz galerię!

Zobacz