Sprawozdanie z akcji „Sprzątanie Świata” - Polska 2017r.


          Dnia 15 września 2017 roku uczniowie klasy I a,b ,c  ze SP nr 14 - w ramach zajęć świetlicowych uczestniczyli po raz kolejny w akcji - „Sprzątanie Świata” pod hasłem „ Nie ma śmieci, są surowce”.

         Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzenie świadomości ekologicznej u uczniów oraz zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska  naturalnego. To również propozycja do zmiany swoich nawyków w codziennym życiu.

      Akcję rozpoczęto od pogadanki  tematycznej dotyczącej ochrony środowiska oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci wokół szkoły, na placu zabaw czy boisku szkolnym.

Uczniowie wyposażeni w wiedzę, worki i rękawiczki  jednorazowe przystąpili do pracy z wielką radością oraz wielkim zapałem. Następnie  dokonali adekwatnej segregacji  śmieci. W tę piękną akcję włączyły się również  uczennice  z klasy 3a i 4e. Dziewczynki wykonały gazetkę okolicznościową dotyczącą ochrony Ziemi.

Udział  dzieci w tym projekcie  przyczynił się do podniesienia  wiedzy i świadomości  ekologicznej, zainspirował je do podejmowania coraz to nowych wyzwań w tym kierunku oraz zachęcił do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.

Wszyscy uczestnicy entuzjastycznie  zadeklarowali swój udział w przyszłorocznej akcji w myśl słów piosenki  Majki Jeżowskiej:

„My chcemy grać w zielone,

i chcemy by za domem rosło drzewo, 

i żeby ptak śpiewał!

Sprawozdanie z akcji „Sprzątanie Świata” - Polska 2017r. galeria

Zobacz galerię!

Zobacz